chapfelexocarton.jpg

 

مواردی که باید درباره چاپ فلکسو HD (های گرافیک ) روی ورق کارتن بدانید:
درسال های اخیر، تعداد زیادی از تولیدکنندگان کارتن از چاپ فلکسو HD (های گرافیک) بروی ورق کوت شده، بعنوان جایگزین برای کارتن های لمینتی استفاده می کنند.
از ویژگی های برجسته دستگاه HD (های گرافیک) چاپ با وضوح بالا بر روی ورق کوت شده  است. بسیاری از تولیدکنندگان به چاپ با کیفیت بالا علاقمند هستند. برای دسترسی به اطلاعات بیشتری در مورد چاپ روی ورق کوت شده، به این موضوع خواهیم پرداخت.

ورق کارتن کوت شده چیست ؟
سطح خارجی ورق کارتن دارای ناهمواری و پستی و بلندیهایی است که با لایه کوت شده ای که روی آن قرار می گیرد این مورد مرتفع خواهد شد. تصویر زیر نشان دهنده این مورد است.

coated-board.png

 

 چاپ فلکسو (های گرافیک) یا چاپ افست؟
از هر دو نوع دستگاه چاپ فلکسو (های گرافیک) و چاپ افست، می توان جهت تولید انواع جعبه های فلوتینگ مانند جعبه میوه، جعبه نوشیدنی، جعبه مواد غذایی و ... استفاده کرد.

felex-or-offset.png

 

مزایای چاپ فلکسوی HD:
1- حفاظت از محیط زیست (چاپگر فلکسو از جوهر مبتنی بر آب استفاده می کند که برای بدن انسان بی ضرر است)
2- راندمان بالاتر با حداکثر ابعاد 1600*2800 میلی متر و سرعت 150 عدد در دقیقه
3- صرفه جویی در نیروی کار فرآیند تولید کمتر
4- سرمایه گذاری کمتر در ماشین آلات

 

felexo-hd.jpg

 

عوامل اصلی مؤثر بر کیفیت چاپ فلکسو HD:
1- کیفیت ماشین: چاپ بر روی محصول با وضوح بالا، دقت چاپ بالای دستگاه و عملکرد پایدار طولانی مدت، بسیار حائز اهمیت است که این مورد در قطعات و ساختار مختلف دستگاه به دقت لحاظ شده، این موضوع با توجه به وضعیت واقعی در فرآیند خرید، سبب خواهد شد انتخاب مناسبی داشته باشیم.

1662451184279.png

2- ترتیب رنگ در چاپ فلکسو HD بطور معمول به ترتیب Cyan , Magenta , Yellow , Black می باشد رنگهای نقطه ای بطور پراکنده مرتب شده اند.
ترتیب رنگهای نقطه ای و طرح چاپ هر محصول متفاوت است و در هنگام چاپ مشخص نیست که کدام واحد چاپ باید برای چه رنگی باشد، گاهی اوقات ترتیب رنگ را می توان با تجربه طولانی مدت که اپراتور چاپ در زمینه چاپ دارد، تغییر داد.
جوهر چاپ شده بر روی کاغذ کوت شده از نوع جوهرشفاف است که این سبب می شود که رنگ پس از چاپ یکدست تر و باثبات تر شود. بنابراین این لایه جوهر در طول فرآیند چاپ از اهمیت ویژه ای برخوردار است. از آنجا که سرعت خشک شدن خیلی آهسته بوده و رنگ عقب قابل چاپ نیست سرعت دستگاه هم نمی تواند سریع باشد. لایه جوهر به این دلیل که خیلی نازک است و به اندازه کافی جامد نیست چاپ به حد کافی روشن نمی شود در نتیجه غلطک سرامیکی و جوهر بارگذاری شده روی LPI باید مورد بررسی قرار گیرد.

plate-chap.jpg

 

3- کیفیت کلیشه : ساخت کلیشه کار بسیار حساسی است و به عوامل زیادی بستگی دارد در مرحله اول ، مهندس کلیشه ساز باید LPI و ظرفیت بارگیری جوهر غلطک آنیلوکس را بداند

printing-plate.png

 

4- جوهر پایه آب: ما جوهر مبتنی بر پایه آب را برای چاپ فلکسو (های گرافیک) استفاده میکنیم ، جوهر باید با استحکام رنگ بالا با براقیت بالا،سرعت خشک کن سریع ، چاپ و استحکام خوب ، مقاومت در برابر آب و خواص مقاومت در برابر مالش را داشته باشد .

 پیشنهاد میکنیم جهت کسب اطلاعات کاملتر با شماره های زیر تماس بگیرید: 

شماره تماس مستقیم با مدیر فروش کارخانه : 008618927297118 خانم می
                                                        00989021159532 آقای اعتمادی
                                       Email: m این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید