در این مقاله قصد داریم، به معرفی بهترین کارخانه‌های تولید دستگاه چاپ و بسته بندی پرداخته و از نوآوری های آنها در جهان پرده برداریم. این شرکت ها هر ساله دست به تولید جدیدترین دستگاه‌های چاپ و تولید بسته بندی میزنند و در نمایشگاه های تخصصی این رشته شرکت می‌کنند.

niltper

۱. نیلپیتر nilpeter ؛ معرفی شرکت نیلپیتر (پیشگام چاپ رول در جهان )

برند شماره یک جهانی برای چاپ لیبل، لفاف و جعبه

شرکت نیلپیتر دانمارک که به غول صنعت لیبل جهان معروف است با تقریبا صد سال سابقه در ساخت ماشین آلات لیبل نوآورترین و پیشرفته ترین سیستم های چاپ لیبل و بسته بندی انعطافپذیر را به بازار جهان عرضه میکند. به طوری که تمامی بزرگان صنعت لیبل جهان برای سالیان دائم مشتریان متوالی این هستند.

شــرکت نیلپیتــر در اکثــر فن آوری های چاپ پیشــتاز صد در صــد بــازار لیبل بوده، ســطح اختراعــات و فن آوری هــای عرضــه شــده در ماشــین آلات این شــرکت به قدری بالاســت که برای رقبای این شــرکت دســت نیافتنی اســت . قابلیــت چــاپ ماشــین آلات نیلپیتر عــلاوه بر چاپ لیبل و بســته بندی، چــاپ جعبه، لفاف های بســته بندی، آلومینیــوم، لیبل هــای IML، تیوب های پلاســتیکی آرایشی-بهداشــتی و چاپ بر روی کاغذ و مقوا می باشد.

شــرکت نیلپیتر با برنامه های آموزش محور و پروژه محور هم اکنون به بازار ایران وارد شــده و این شرکت به همت نمایندگــی خود در ایران (گروه همتــا) برنامه های خود را برای بازار ایران اعلام کرده است.

۲. زیراکس Xerox ؛ معرفی شرکت زیراکس
تولید کننده ماشین الات چاپ دیجیتال

xrox

یکی از موفق ترین ابتکارات در مدل کسب و کار مربوط است به دستگاه های چاپ دیجیتال کپی شرکت زیراکس Xerox.

در این مقاله به چالش این شرکت در عرضه نخستین دستگاه های اداری کپی خشک و نحوه غلبه بر آن می پردازیم؛ موضوعی که موجب تغییری تاریخی در دستگاه های زیراکس شده و به نوعی امروزه همه ما از دستاوردهای آن بهره می بریم.

آشنایی با شرکت زیراکس
زیراکس با سابقه ای ۱۰ ساله و دریافت ده ها جایزه ملی و بین المللی، پرونده موفقی در عرصه چاپ و کپی دارد. اختراع فناوری عکسبرداری الکترونیکی یا زیرو گرافی خیلی سریع، شرکت را از دنیایی فناوری های قدیمی به فناوری های نوین منتقل کرد. زیراکس Xerox با سرمایه گذاری عظیم در تحقیق و توسعه و توجه به کیفیت و برآوردن نیازها و کسب رضایت مشتری توانست نشان تجاری خود را در دنیای مدیریت مستندات بر همه تحمیل کند و در بازار بیش از ۱۰۰ میلیارد دلاری این صنعت، سرآمد همکان شود. سال ۱۳۵۹، شرکت با عرضه نخستین دستگاه کپی اداری، زنجیره موفقیت های حود را آغاز کرد و به سرعت پس از آن با عرضه محصولات و خدمات متعدد و متنوع در زمینه چاپ گرهای لیزری رنگی، دستگاه های مختلف کپی، نرم افزارهای مدیریت مستندات و پشتیبانی با انواع کاغذ و جوهرهای خشک و تر مراحل ترقی را طی کرد. طی این سال ها شرکت توانسته است در حوزه های متعددی جایگاه ارزش مندی برای خود در میان ۵۰۰ شرکت برتر در جهان به دست اورد.

۳. هایدلبرگ Heidelberg ؛ معرفی شرکت هایدلبرگ
بزرگترین شرکت خدمات و تجهیزات چاپ جهان

hidelberg

کمپانی آلمانی هایدلبرگر دروکماشینن آ گ (به آلمانی: Heidelberger Druckmaschinen AG)‏(معروف به هایدلبرگ؛ Heidelberg) در شهر هایدلبرگ آلمان مستقر گشته و کارخانه‌های آن در شش کشور جهان قرار دارند. با در اختیار داشتن بیش از ۴۷ درصد از سهم بازار جهانی ماشین آلات صنعت چاپ افست، و دیگر تکنولوژی های مدرن چاپ بزرگترین شرکت صنعت چاپ در جهان می باشد. شرکت هایدلبرگ تنها ارائه کننده راهکارهای یکپارچه و متمرکز در صنعت چاپ جهان است.

۴. کانن Canon: معرفی شرکت کانن
تکنولوژی برتر و همه جانبه

canon

کمپانی کانن یک شرکت ژاپنی فعال در زمینه تکنولوژی است. این شرکت اکنون به عنوان یکی از غول های صنعت عکاسی، نور و چاپ مطرح می شود. کانن امروزه در نقاط مختلف دنیا از جمله آمریکا، اروپا، خاورمیانه، آفریقا و اقیانوسیه دارای مراکز مدیریت می باشد که بر تمام شعب کانن در کشور های شامل حوزه خود نظارت میکنند. کانن را معمولا با بازه ی گسترده دوربین های عکاسی آن می شناسند اما اگر شما سر و کار با صنعت چاپ (چه در ابعاد وسیع و تجاری و چه در ابعاد کوچک مانند محل کار و منزل) داشته باشید به خوبی با قدرت چاپگر های کانن آشنا هستید.

۵. اپسون Epson؛ معرفی شرکت اپسون
قدرتمند و محبوب در دنیای پرینتر‌ها

Epson

کمپانی اپسون یکی از بزرگترین شرکت های فعال در زمینه تولید دستگاه چاپ می باشد و بیشتر شهرت خود را مدیون پرینتر‌های خود است. این شرکت ژاپنی زیر مجموعه ای از گروه سیکو (Seiko) که ابتدا فقط در زمینه ساعت سازی فعالیت داشت می باشد. اپسون همواره محصولات جدید خود را در انواع نمایشگاه های تکنولوژی که هر ساله بر پا می شوند عرضه می کند و همواره از پیشتازان عرصه چاپ به خصوص در زمینه چاپگر های خانگی است.

۶. کوموری Komori : معرفی شرکت کوموری

komory

از آنجا که صنعت چاپ به سوی دیجیتالی شدن پیش می رود و به طور فزاینده ای تبدیل به سیستم های اتوماتیک می شود، شکی نیست نقش انسان در فرایند تولید را تغییر خواهد کرد.

از آنجایی که شرکت کوموری «Komori» به صدمین سالگرد تأسیس خود نزدیک می شود، این شرکت طرز فکر جدیدی را در پیشگامان صنعت به ارمغان آورده است، یعنی توسعه تجهیزات بسیار اتوماتیک که باعث ترغیب خلاقیت برای شکوفایی در وجود انسان در صنعت می شود.

۷. اچ پی hp : معرفی شرکت hp

hp12

۸ . زایکون Xeikon : معرفی شرکت زایکون

zaikon

دستگاه های چاپ دیجیتال شرکت زایکون Xeikon بالاترین رتبه کیفیت و سرعت در جهان را دارند.

شرکت زایکون یک شرکت صد درصد بلژیکی است که شامل ۳ کارخانه است که هر سه در بلژیک می باشند. یکی از کارخانه های آن در شهر ایپر مستقر است که در آن بر روی تجهیزات پیش از چاپ کار می شود. کارخانه دیگر مخصوص تولید تونرهای چاپ است و سومین کارخانه در شهر آنتورپ واقع شده است که مهمترین بخش زایکون Xeikon را به خود اختصاص می دهد.

وینست فان هورن بیک مدیر خاورمیانه و آفریقای شرکت زایکون که پوشش بازاریابی ۵۴ کشور جهان را عهده دار است در گفتگو با خبرنگار ما که با همت مدیریت شرکت همتا و در محل این شرکت برگزار شد، با اعام این مطلب به نحوه همکاری این شرکت با کشورهای خاورمیانه، و آفریقایی پرداخت و گفت: من مسئول شرکت زایکون Xeikon در کشورهای خاورمیانه، آفریقایی و ترکیه هستم. در ترکیه دفتر زایکون مستقر است ولی در بقیه کشورهای آفریقایی و خاورمیانه قراردادها با نماینده های انحصاری به وجود می آید و در ایران نیز با شرکت همتا همکاری داریم. در سال ۱۹۸۸و فقط با تحقیق و توسعه شروع به کار کردیم و شش سال بعد توانستیم اولین دستگاه چاپ دیجیتال را به بازار جهانی معرفی کنیم. در سال ۱۹۹۴ دقیقا یک هفته قبل از اینکه رقیب ما شرکت ایندیگو اولین دستگاه خود را معرفی کند ما توانستیم ماشین دیجیتال خود را معرفی کنیم.

۹. ریسو Riso : معرفی شرکت ریسو
تلاش برای تحقق نام ریسو (به مفهوم اید‌ه‌آل )

داستان شرکت ریسو با یک دستگاه ساده‌ی تکثیر استنسیل در روز تولد بنیان گذار آن یعنی نوبورو هاياما در دوم سپتامبر سال ۱۹۴۶ آغاز شد. در پایان جنگ جهانی دوم، او وارد دانشگاه نیهون در توکیو شد. او مجبور بود که برای تأمین مخارج تحصیل و خانواده اش، سطح درآمد خود را افزایش دهد و به همین دلیل بود که او صنعت چاپ دستگاه تکثیر استنسیل را به عنوان حرفه ی خود برگزید.

هاياما باور داشت که «مردم نباید به خاطر آن که کشور ژاپن به عنوان یک ملیت آینده ای ندارد {در شرایط بعد از جنگ}، ایده‌آل های خود را از دست بدهند. ما باید همیشه برای تضمین آینده، ایده‌آل‌های خود را دنبال کنیم.» او این باور را مستقیما در نام شرکت منعکس کرد و «ریسو-شا» به مفهوم “ایده‌آل” را پایه نهاد. پس از گذشت تقريبا ۱۸ ماه، هاياما کار توسعه ی اولین مرکب امولسیون ژاپن با نام «مرکب ریسو» را به پایان رساند. این اولین گام در جهت تبدیل شدن به یک سازنددی تجهیزات چاپی بود.