موندی تولید در کارخانه خود در اوکراین را به حالت تعلیق درآورده است، در حالی که کارخانه خمیر و کاغذ روسیه آن همچنان فعال است.

این گروه در بیانیه‌ای اعلام کرد که از نزدیک وضعیت اوکراین و «واکنش دولت‌های بین‌المللی و هرگونه تأثیر احتمالی بر این گروه» را زیر نظر دارد.

کارخانه موندی در اوکراین کیسه های کاغذی تولید می کند و در لویو در غرب کشور و در حدود 70 کیلومتری مرز لهستان واقع شده است. 

این کارخانه حدود 100 نفر پرسنل دارد

موندی گفت که کارخانه آن در روسیه حدود 12 درصد از فروش گروه را بر اساس محل تولید تشکیل می دهد و در درجه اول فروش محصولات این کارخانه به بازار های محلی می باشد 

این کارخانه یک کارخانه خمیر ، کاغذ چاپ و تحریر و کاغذ بسته بندی در سیکتیوکار در جمهوری کومی، در شمال شرقی مسکو است.

موندی این تسهیلات را به عنوان "حاشیه بالا و مقرون به صرفه" توصیف کرد.

موندی 5300 کارمند در روسیه دارد. این شرکت همچنین از سایت‌های تولید بسته‌بندی انعطاف‌پذیر در Peraslavl و Aramil بهره می‌برد و محصولات کارتنی در Mondi Lebedyan تولید می‌کند.

در سال 2020 گروه موندی 6.66 میلیارد یورو (5.55 میلیارد پوند) فروش داشته است. این گروه نتایج سال 2021 خود را این هفته اعلام خواهد کرد. 

قیمت سهام موندی از زمان آغاز حمله روسیه به اوکراین در 24 فوریه، 19.6 درصد کاهش یافته است. سهام آن در زمان نگارش این مقاله 1534.5p بود (بالاترین قیمت 52 هفته: 2088p، پایین: 1427p.)

منبع :papertoexport.com