ilim group  پیشرو در صنعت خمیر و کاغذ روسیه و یکی از پیشتازان صنعت در سطح جهان است.

محصولات نهایی و خمیر کاغذ همچنان سهم عمده (2.16 میلیون تن) از حجم تولید ایلیم را تشکیل می دهند. ایلیم به افزایش سهم مواد بسته بندی در سبد محصولات خود ادامه داد. این بخش در سال گذشته حدود یک سوم (815 هزار تن) از حجم تولید این شرکت را به خود اختصاص داده است. در سال 2021، EBITDA عملیاتی گروه ایلیم به 1.1 میلیارد دلار رسید. این شرکت مبلغ 594.5 میلیون دلار را برای اجرای پروژه های سرمایه گذاری خود اختصاص داده است که شامل 115.96 میلیون دلار برای طرح های زیست محیطی است که اجرای آن به ایلیم امکان می دهد در کوتاه مدت پارامترهای انتشار و دبی خود را کاهش دهد. در سال 2021، کارخانه Koryazhma Ilim مجوز یکپارچه زیست محیطی دریافت کرد که مطابقت آن با استانداردهای بالای ایمنی زیست محیطی را تأیید می کرد.

در سال 2021، Ilim به اجرای پروژه Big Ust-Ilimsk، ابتکار شاخص خود با CAPEX به ارزش 1.3 میلیارد دلار ادامه داد. راه اندازی کارخانه جدید KLB (کرافت لاینربرد) ایلیم برای پایان سال 2022 برنامه ریزی شده است. ایلیم 309.5 میلیون دلار برای اجرای این پروژه در سال 2022 اختصاص خواهد داد. گسترش صادرات به چین ایلیم گفت چین همچنان یک بازار اولویت است و این شرکت قصد دارد حضور خود را در تمام مناطق چین گسترش دهد. در سال 2021، صادرات ایلیم به چین بالغ بر 1.4 میلیون تن بود که شامل حجم قابل توجهی از خمیر چوب نرم سفید شده بود. در سال 2021، گروه ایلیم همچنین حجم کرافت لاینر صادراتی به بازار چین را افزایش داد. این شرکت گفت که راه اندازی KLB Mill و همچنین ارتقای امکانات موجود به ایلیم اجازه می دهد تا حجم کل صادرات خود به چین را تا سال 2025 تا 2.4 میلیون تن افزایش دهد. احیای جنگل ایلیم خاطرنشان کرد که تمرکز زیادی بر فعالیت های احیای جنگل دارد که مساحتی بالغ بر 50 هزار هکتار در سال را پوشش می دهد.

در سال 2022، ایلیم قصد دارد یک نهالستان جنگلی جدید در براتسک با ظرفیت 7 میلیون نهال ریشه گلوله ای در سال با امکان افزایش ظرفیت نهالستان تا 12 میلیون نهال در سال احداث کند. نهالستان جدید در دسترس بودن ذخایر کاشت برای شاخه های Ilim در براتسک و اوست-ایلیمسک و همچنین برای آسیاب جدید KLB را تضمین می کند. گروه ایلیم دارای سه کارخانه خمیر و کاغذ در استان‌های آرخانگلسک (کوریاژما) و ایرکوتسک (براتسک، اوست-ایلیمسک)، دو کارخانه جعبه‌سازی موج‌دار مدرن در استان‌های لنینگراد و مسکو، و موسسه مهندسی و طراحی Sibgiprobum (ایرکوتسک) است. گروه ایلیم محصولات خود را به بیش از 70 کشور جهان صادر می کند.

منبع: www.ilimgroup.ru