شرکت مهندسی و ماشین سازی شیمی پژوهش صنعت

افزودن به پسندها
شرکت مهندسی و ماشین سازی شیمی پژوهش صنعت

جزئیات

کارخانه شرکت مهندسی و ماشین سازی شیمی پژوهش صنعت
استان تبریز
آدرس کارخانه تبریز - جاده آذر شهر - جنب منطقه 8 خطوط انتقال گاز - کوی صنعت
تلفن کارخانه 041-34219081-6
فاکس کارخانه 041-34219083
ایمیل info@shimipajouheshsanat.com

توضیحات تکمیلی

شرکت شیمی پژوهش صنعت پس از حدود 7 سال فعالیت در قالب مشاور و یا مجری در طرح ها و پروژه های مختلف صنعتی، نهایتا  در سال 1376 شرکت را با همین نام ثبت و با اخذ دو مجوز خدمات مهندسی و طراحی و مونتاژ به تجهیز مجموعه ای کامل و توانمند برای مهندسی و ماشین سازی در رشته های مختلف اقدام نمودند.

فعالیتهای این شرکت در دو محور کلان زیر انجام می شود:

  • مهندسی پروژه های مختلف شامل مهندسی پایه و اصولی، مهندسی تفضیلی و مهندسی خرید
  • طراحی و ساخت انواع ماشین آلات، تجهیزات و قطعات

اجرای انبوهی از پروژه های مهندسی و نیز طراحی و ساخت ماشین آلات برای خطوط تولید و کارخانه های مختلف در طول سالیان فعالیت شرکت، برخورداری از پشتوانه غنی علمی و امکانات وسیع ماشین سازی، شرکت را قادر ساخته است با سازماندهی منسجم بتواند تکنولوژیهای به روز جهانی و ماشین آلات پیشرفته را در اختیار مشتریان خود قرار دهد.

 

این شرکت  برای اولین بار در ایران توانسته است ماشین آلات و تکنولوژی ایرانی برای صنایع سلولزی و همچنین تصفیه فاضلاب را به خارج از کشور صادر نماید. کشورهای ترکیه، سوریه، افغانستان، آذربایجان، جمهوری نخجوان از مقاصد صادرات خدمات مهندسی و ماشین آلات تولیدی این شرکت بودند. این شرکت همچنین در رزومه خود بومی سازی و پروتوتایپینگ تعداد انبوهی از تجهیزات معدنی را در سایز و مشخصات مختلف دارد.

 

ماهیت فعالیتها در شرکت اساسا تحقیق و توسعه ای بوده و تجهیزات حسب نیاز و سفارش بازار طراحی و ساخت میشوند. در طول این سالها روند ساخت پروتوتایپ تجهیزات بسیار صعودی بوده و این نشان از توان قابل توجهی است که در این مجموعه گرد هم آمده است. طراحی و ساخت تجهیزات سنگین و پیچیده برای صنایع سلولزی، صنایع معدنی و کانی، سیستم های تصفیه فاضلاب، صنایع نفت و گاز و پتروشیمی، صنایع شیمیایی و سایر زمینه ها و برای اولین بار در کشور، امکان عدم نیاز کشور به واردات خیلی از تجهیزات را فراهم نموده است.

 

این شرکت در سال 1394 و پس از بازدید جناب آقای دکتر ستاری، معاونت محترم علمی و فناوری ریاست جمهوری و پس بررسیها و ارزیابیهای انجام شده از سوی این معاونت بعنوان یکی از معدود شرکت های بزرگ تولیدی شمالغرب دانش بنیان شناخته شده است.

 تنوع محصولات دانش محور و پیچیده نوآورانه این شرکت موجب گردید که انبوهی از تجهیزات سنگین و پیچیده مورد نیاز صنایع در واحد تحقیق و توسعه این مجموعه طراحی و در کارخانجات شرکت به تولید رسیده و در بازارهای داخل و خارج از کشور به مشتریان تحویل گردند.

موقعیت

آذربایجان شرقی