گزارش تصویری بیست و دومین نمایشگاه بین المللی چاپ و بسته بندی و ماشین آلات وابسته
چهار شنبه 02 دی 1394 ساعت 16:43

به گزارش سایت اطلاع رسانی صنایع کاغذ و کارتن ایران، بیستمین و دومین نمایشگاه چاپ‌، بسته‌بندی و ماشین‌آلات وابسته صبح امروز در حالی کار خود را آغاز کرد که وزرای ارشاد و صنعت و معدن به‌دلیل حضور در جلسه هیئت دولت نتوانستند در آن شرکت کنند.

احمد ابوالحسنی، نماینده تشکل‌های صنفی در این مراسم گفت: امسال با توجه به پیش‌بینی رشد متقاضیان و اینکه در سالهای گذشته، تعدادی از همکاران موفق به جاگیری نمی‌شدند، با رایزنی فراوان موفق به افزایش فضای نمایشگاه به 14 سالن، به‌متراژ 2200 مترمربع خالص برای شرکت‌کنندگان داخلی و خارجی شدیم.

در ادامه، اسفرجانی مدیرعامل شرکت ایران روتاتیو نیز در سخنانی گفت:‌ طبق آمارهای رسمی، چاپ و بسته بندی حدود نیمی از گردش مالی بازار جهانی صنعت چاپ را تشکیل می‌دهد و بنابر پیش‌بینی مؤسسات پژوهشی بین‌المللی در سال 2016 میلادی با بیش از 20 درصد رشد، ارزش تولیدات این بازار به 364 میلیارد دلار خواهد رسد، در همین پژوهش به کاهش تقاضا برای حوزه نشر در بازار جهانی صنعت چاپ نیز اشاره شده و علت اصلی آن حضور فراگیر اینترنت در جهان است.

در ادامه نیز آقایان علی فاضلی، رئیس اتاق اصناف ایران، پدرام سلطانی، نایب‌رئیس اتاق بازرگانی ایران و تهران، سیدعباس صالحی معاون فرهنگی ارشاد به ایراد سخنرانی پرداختند.

 

گزارش تصویری بیست و دومین نمایشگاه بین المللی چاپ و بسته بندی و ماشین آلات وابسته

 

 

 

 

 

 

تعداد دفعات مشاهده 1199
نظر بدهید 10 0